Adaptacje, Książki dla dzieci

Nasi przyjaciele Smerfy

Smerfy towarzyszą dzieciom od trzech pokoleń, dokładnie od 1958 roku. Małe niebieskie ludziki są bohaterami niezliczonych opowieści w formie komiksów, kreskówek oraz filmów. Ich przygody znalazły się też w książkach, między innymi w publikacji pod tytułem Smerfy. Wielka kolekcja bajek o Smerfach.

Skąd wzięły się Smerfy?

Smerfy na początku nie były głównymi bohaterami opowieści w których występowały. Pojawiły się po raz pierwszy w komiksie o przygodach Johana i Pirlouita. Stworzył je czarodziej Homnibus aby pomogły głównym bohaterom odzyskać magiczny flet. Słowo Schtroumpfs czyli Smerfy zostało przetłumaczone na kilkadziesiąt języków, a one same zdobyły tak dużą sympatię wśród czytelników, że wkrótce stały się głównymi bohaterami swoich własnych opowieści. Autorem komiksów był belgijski rysownik Pierre Culliford (1928 – 1992), pseudonim Peyo. Po śmierci autora jego dzieło kontynuują różni artyści we współpracy z synem Thierrym Cullifordem.

Smerfy w Wielkiej kolekcji bajek

Informacje o publikacji:

  • Smerfy. Wielka Kolekcja Bajek o Smerfach
  • Wydawnictwo Egmont Polska Sp. z o.o.
  • Rok wydania: 2015
  • ISBN 978-83-281-0596-6

Książka wydawnictwa Egmont wydana jest z myślą o najmłodszych czytelnikach. Miękka okładka z gąbki, wygodny kwadratowy format, duże i wyraźne obrazki przyciągają zwłaszcza przedszkolaki. Krótko i treściwie opowiedziane przygody Smerfów idealnie nadają się do czytania na dobranoc – potwierdzone przez dzieci! W książce znajdziemy pięć historii. Pierwsza opowiada o smerfnym rycerzu i o tym, że wcale nie tak łatwo znaleźć w sobie odwagę do walki ze straszliwym smokiem. Druga opowiada o tym, że mimo tragedii, która spotka Smerfy warto wyruszyć w świat i poszukać rozwiązania swoich problemów, kto wie może szczęście się do nich uśmiechnie. Trzecia opowieść jest o tym, że miłość jest ślepa, Papa Smerf zakocha się w pewnej nimfie i wynikną z tego same… kłopoty. Czwarta historia to opowieść o tolerancji –  Smerfetka i jej nowa przyjaciółka Laura udowodnią, że nawet jeśli nie wszyscy wierzą w opowieści młodszej siostry o krasnalach czy innych stworzeniach nie znaczy to, że one nie istnieją. Piąta historia to opowieść o smerfochodzie i o tym, że być może Smerfy nie są jeszcze gotowe na rewolucję w transporcie.

Wszystkie bajki uczą i bawią. Problemy w nich przedstawione dotyczą nas na co dzień. Przedstawienie ich w tak atrakcyjnej formie pozwala również dzieciom obcować z poważnymi sprawami.

Cykl książek

Smerfy. Wielka kolekcja bajek o Smerfach jest jedną z kilku książek wydanych w cyklu Wielka kolekcja bajek.  W serii ukazały się między innymi Tomek i przyjaciele, Anna i Elsa, Myszka Minnie czy Bob Budowniczy. Wszystkie pozycje będą mile widziane na półce przedszkolaka. Przygoda ulubionego bohatera tuż przed snem to przyjemne zakończenie pełnego wyzwań dnia każdego dziecka.

 

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *