Książki dla dzieci

Książki z serii Nela mała reporterka?

Słyszeliście o Nela Mała Reporterka? Znacie tę najmłodszą pisarkę. Jeśli nie, to ten artykuł wprowadzi Was w świat podróżniczy. Chcecie dowiedzieć się więcej? No to w drogę!

Kim jest Nela Mała Reporterka?

To jedna z najmłodszych autorek książek. Nela urodzona w 2006 roku jest znaną podróżniczką. Przydomek Nela Mała Reporterka został stworzony na potrzeby wydawnicze. Pod tym pseudonimem wydaje serię książek podróżniczych. Jej odbiorcami są przede wszystkim dzieci. Pierwsza książka ukazała się w 2014 roku. Jak na 8-letnią dziewczynkę to bardzo spory sukces. Do wydania pierwszej książki przyczynili się jej rodzice. To oni pomagali małej Neli wydać jej pierwsze poważne dzieło literackie. Młody wiek neli nie był przeszkodą w zdobyciu nagród literackich. Po roku czasu od wydania pierwszej książki Nela zdobyła uznanie wśród czytelników Empiku. Ta prestiżowa księgarnia odznaczyła 9-letnią Nelę nagrodą Bestsellera Empiku. Wręczenie młodej autorce tak zasłużonego tytułu było przełomem. Nigdy w karierze polskiej marki Empik nie przyznano tytułu 9-letniemu pisarzowi. Również rok 2016 był rokiem otrzymania kolejnego Bestsellera Empiku. Tym razem Nela otrzymała nagrodę za książkę „Literatura dla dzieci”, za książkę Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany.

Osiągnięcia literackie

Kunszt pisarki serii Nela Mała Reporterka doceniło Ministerstwo Edukacji Narodowej. W 2017 roku książka Nela na kole podbiegunowym została włączona w program nauczania. Od tego momentu książka stała się lekturą uzupełniającą. Nauczyciele mają możliwość przerabiania Nela na kole podbiegunowym w VIII klasie szkoły podstawowej. Wybór tej książki jako lektury świadczy o dużym potencjale edukacyjnym. Dzięki czemu pamięć o serii Nela Mała Reporterka na stale zakorzeni się w umysłach uczniów klas VIII.

Inne aktywności

Seria Nela Mała Reporterka to jedna z działalności bardzo młodej pisarki. Dodatkowo dziewczynka prowadzi swoją własną serie podróżniczą. Zwiedzając świat wraz z rodzicami jest bohaterką i główną narratorką dziecięcego programu dokumentalnego. Za producentów programu telewizyjnego uważa się rodziców Neli. To oni dzielnie filmują swoją pociechę. Nele i jej podróżnicze przygody można oglądać na TVP ABC. Kanale telewizyjnym przeznaczonym dla najmłodszych odbiorców. Dodatkowo Nela gości w stacji Radio dla Ciebie. Jako prawdziwy dziennikarz radiowy prowadzi własną audycję.

Pisarka i reporterka telewizyjna wydała w swoim życiu aż 10 książek. Nela prowadzi swój własny fan page, gdzie na bieżąco pokazuje fragmenty z podróży. Na fan page znajdziecie wiele zdjęć oraz krótkie filmiki.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *